FR-A840-55K-1 Mitsubishi
MitsubishiSKU: fra84055k1
Condition: New Surplus
Prix:
Stock:
20 en stock, prêts à être livrés
Description
FR-A840-55K-1 Mitsubishi
Description: Variable Speed/Frequency Drive (VSD/VFD) / Inverter with FM term. (PTO output) - Mitsubishi Electric (FREQROL FR-A800 series) - input 380Vac-500Vac (3-phase/3P) - 55kW / 75HP - 110A (ND Normal Duty) - frequency (output) 0.2-590Hz - with Modbus RTU communication capability - IP00 - input voltage nominal values 400Vac / 415Vac / 480Vac