T495X476M035ATE300 Kemet
KemetSKU: t495x476m035ate300
Condition: New Surplus
Price:
Stock:
Available (20 units)
Description
T495X476M035ATE300 Kemet
Description: T495, Tantalum, MnO2 Tantalum, 47 uF, 20%, 35 VDC, SMD, MnO2, Molded, Low ESR, 300 mOhms, 7343, Height Max = 4.3mm