3LD5400-0TL11 Siemens
SiemensSKU: 3ld54000tl11
Condition: New Surplus
Price:
Stock:
Backorder
Description
3LD5400-0TL11 Siemens
Description: SENTRON, Molded case switch 3LD5 UL, Main switch, 4-pole, certified according to UL489 UL60947-4-1 and IEC60947-3, UL: 100A, SCCR 65kA at 480VAC, Operating power at 480VAC 3-phase: 60hp, IEC: 100A, Operating power at AC-23A at 400V: 45kW, floor mounting with direct handle, black, incl. terminal covers for the infeed side